27-03-2009

Polska Liga Siatkówki i Blachy Pruszyński

Firma Blachy Pruszyński nadal aktywnie wspiera polską siatkówkę, jako sponsor Polskiej Ligi Siatkowej Kobiet i Mężczyzn oraz drużyny AZS Politechnika Warszawska.

Dla wszystkich kibiców przedstawiamy poniżej aktualności prosto z boisk polskiej siatkówki.
Obecnie trwają rozgrywki play-off o tytuł Mistrza Polski, do których awansowało 8 drużyn:
8. AZS UWM Olsztyn
Rywalizację o miejsce medalowe w ostatni weekend zakończyła sponsorowana przez nas drużyna AZS Politechnika Warszawska, która 21.03 przegrała mecz u siebie z ZAKSĄ Kędzierzyn Koźle 1:3. Podopieczni Krzysztofa Kowalczyka mimo osłabienia brakiem 2 zawodników (Serhiy’a Kapelusa i Roberta Milczarka) walczyli do samego końca. Wyraźna przewaga przeciwnika przełamana została jedynie w 3 secie, który „Inżynierowie” wygrali 25:16.
ZAKSA po raz trzeci triumfowała nad Politechniką, co zapewniło jej awans do półfinału mistrzostw Polski.  Warszawiacy będą natomiast rywalizować o miejsca 5-8.
ZAKSA jest jak do tej pory jedyną drużyną, która przeszła do półfinału. W najbliższych dniach szansę na trzecią wygraną, a tym samym na półfinał mają:
26.03.2009 Resovia Rzeszów - 2 wygrane mecze z AZS-em Częstochowa
27.03.2009 Skra Bełchatów -  już dwukrotnie pokonała Delectę Bydgoszcz
31.03.2009 Jastrzębski Węgiel - 2 wygrane mecze z AZS-em UWM Olsztyn
Plus Liga Kobiet 2008/2009
W rozegranym 15 marca w Olsztynie meczu finałowym Pucharu Polski siatkarki BKS-u Aluprof Bielsko Biała rozgromiły swoje przeciwniczki z MKS-u Musznianka Muszyna nie oddając im żadnego seta. Trzecie miejsce w rywalizacji wywalczyły zawodniczki Farmutilu Piły.